Абітурієнту
Умови вступу
ПРАВИЛА прийому
у вище професійне училище №35 м. Стрия
у 2012/2013 навчальному році
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
1.1. До Вищого професійного училища № 35 м. Стрия (ВПУ № 35 м.Стрия) приймаються громадяни України та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах.
1.2. Громадяни України мають рівні права на здобуття професійно-технічної освіти відповідно до своїх здібностей і нахилів незалежно від національності, раси, статі, соціального і майнового стану, світоглядних і політичних переконань, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров’я, місця проживання та інших обставин.
1.3. Особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються правом на здобуття професійної освіти нарівні з громадянами України.
1.4. Обмеження допускаються за віковими, статевими та медичними показниками, а також показниками професійної придатності, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Прийом в навчальний заклад здійснюється для підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем "кваліфікований робітник” відповідно до свідоцтва про атестацію серія РД № 016580 від 16.06.2011 р. Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
2. ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
Прийом до ВПУ№35 м.Стрия здійснює приймальна комісія.
Очолює приймальну комісію директор училища, який своїм наказом визначає і затверджує персональний склад і порядок її роботи, затверджує правила прийому за 1 місяць до початку прийому документів.
Приймальна комісія:
проводить з вступниками бесіди з питань вибору професії, умов навчання, матеріального забезпечення, особливого соціального захисту учнів, слухачів, наступного працевлаштування;
приймає рішення щодо осіб, рекомендованих до зарахування на навчання в училищі, оформляє протокол та оголошує відповідні списки осіб;
організовує роботу щодо комплектування навчальних груп з урахуванням здібностей і нахилів, віку, стану здоров’я та професійної придатності вступників;
вирішує інші питання, пов’язані з прийомом.
Правила прийому та інформація про планові обсяги прийому до ВПУ №35 м. Стрия доводяться до відома вступників через засоби масової інформації, інформаційні стенди, буклети.
3. ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВСТУПУ
Вступники подають особисто заяву про вступ до ВПУ№35 м. Стрия із зазначенням обраної професії, форми навчання, місця проживання та необхідності працевлаштування після закінчення навчання, до якої додають:
- документ про освіту (оригінал або його завірену копію);
- медичну довідку за формою, встановленої чинним законодавством (086-У, оригінал або її завірену копію);
- 6 фотокарток розміром 3х4.
Усі ксерокопії завіряються в установленому порядку.
Паспорт (свідоцтво про народження для осіб, які за віком не мають паспорта), документ про відношення до військової служби та документи, що дають право на пільги, вступник пред’являє особисто в термін визначений для подання документів.
Особи, які направляються на навчання підприємствами, організаціями, установами додають до заяви про вступ відповідний документ.
Прийом документів завершується, як правило, не раніше ніж за п’ятнадцять днів до початку навчальних занять.
4.УМОВИ ПРИЙОМУ
Прийом до ВПУ-35 м. Стрия проводиться за результатами співбесіди.
Співбесіда проводиться поетапно протягом усього періоду прийому документів відповідно до графіка, затвердженого приймальною комісією.
Учні ВПУ-35 м. Стрия¸ які успішно закінчили другий ступінь професійно-технічної освіти і пройшли кваліфікаційну атестацію, зараховуються на третю ступінь на основі конкурсного відбору для здобуття високого рівня кваліфікації згідно з Положенням про Вище професійне училище та Центр професійно-технічної освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 20.06.2000р. №225 (z0442-00), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24. 07.2000р. за №442/4663.
Особи, які виявили бажання навчатися на ІІІ ступені навчання подають заяву на ім’я керівника училища. Наказом директора училища створюється конкурсна комісія з метою відбору осіб для навчання.
Відбір на ІІІ ступінь навчання здійснюється на конкурсній основі відповідно підсумкових навчальних досягнень учнів на ІІ ступені (середній бал 7-12 балів). Результати конкурсного відбору оформляються протоколом засідання конкурсної комісії, розглядаються на засіданні педагогічної ради, яка виносить рішення про зарахування учнів на навчання.
4.4. Випускники інших професійно-технічних навчальних закладів, робітники, особи з числа незайнятого населення, які завершили навчання на другому ступені й мають необхідний рівень кваліфікації з відповідної професії та повну загальну середню освіту, приймаються до ВПУ-35 м. Стрия шляхом зарахування на третій ступінь професійно-технічної освіти на основі конкурсного відбору у відповідності до вимог п.4.3 даних правил прийому.
4.5. Особи, які без поважних причин не з’явились на співбесіду у зазначений розкладом час або отримали негативні результати, до участі в наступній співбесіді не допускаються.
5. ЗАРАХУВАННЯ
Зараховуються до ВПУ№35 м. Стрия без співбесіди:
- особи, яким Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надано таке право;
- випускники загальноосвітнього навчального закладу Ш ступеня, нагороджені золотою або срібною медаллю;
- випускники загальноосвітнього навчального закладу П ступеня, які мають Свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою;
- учасники міжнародних, завершального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів з дисциплін за умови, якщо вони вступають за професіями, для яких вищезазначені дисципліни є профільними.
Зараховуються поза конкурсом при позитивних результатах співбесіди:
- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
- інваліди, яким не протипоказане навчання за обраною професією;
- особи, яким Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право.
Першочергово зараховуються за інших рівних умов:
- ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, на місця, забезпечені державним замовленням (при поданні відповідного документу про загибель матері або батька при виконанні службових обов’язків);
- особи, які вступають до професійно-технічного навчального закладу за цільовим направленням на навчання.
Не пізніше ніж через 5 днів після закінчення співбесіди, приймальна комісія приймає рішення, оформляє протокол та оголошує список осіб, що можуть бути зараховані на навчання до ВПУ№35 м. Стрия за рекомендованою або обраною формою навчання.
У разі оскарження результатів співбесіди вступник у триденний термін після їх оголошення подає відповідну заяву на ім’я голови приймальної комісії.
У п’ятиденний термін після оголошення списків особи, які зараховані у межах державного замовлення, подають оригінали документів, зазначених у розділі 3 Правил прийому.
Зарахування до ВПУ № 35 м. Стрия здійснюється наказом директора, підписаним не пізніше ніж за 5 днів до початку занять.
При невиконанні державного замовлення на прийом окремих професій ВПУ № 35 м. Стрия може проводити додатковий прийом.
Після співбесіди зарахування до професійно-технічного навчального закладу може супроводжуватись укладанням договору між навчальним закладом, замовником робітничих кадрів (підприємством, організацією тощо) і випускником (для неповнолітніх – його батьками) про навчання та подальше працевлаштування. Зарахування здійснюється як в межах державного замовлення, так і понад його обсяг в межах ліцензованого обсягу навчального закладу.
6. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
6.1. Особи, які без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку, відраховуються з навчального закладу. На звільнені місця може проводитися додаткове зарахування за конкурсом осіб, які пройшли співбесіду.
6.2. Особам, які не зараховані в училище, а також тим, які без поважних причин не приступили до занять, повертаються документи не пізніше п’яти днів з прийняття рішення приймальною комісією.
6.3. Матеріали, які засвідчують результати співбесіди та конкурсного відбору на ІІІ ступінь, зберігаються 3 місяці, а потім знищуються, про що складається відповідний акт.
6.4. Контроль за дотриманням Типових правил прийому Вищого професійного училища №35 м. Стрия здійснюється Управлінням професійно-технічної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів та науки Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації.
Правила прийому у Вище професійне училище №35 м. Стрия розроблені на основі Типових правил прийому до професійно-технічних навчальних закладів України (наказ Міністерства освіти і науки України від 06.06.2006р. №441).
Дозвіля
Протягом року в училищі проводились різноманітні заходи за участю гуртків художньої самодіяльності, а саме: до Дня знань «Знову дзвоник веселий лунає», тематичний вечір «Велика і свята моя рідна Україна», Тиждень самоврядування, День вчителя «Спасибі, вчителю, тобі», конкурс «Міс училища-2011», брейн-ринг, виставка художньої та технічної творчості, свято Миколая, «Проводи коляди», святковий вечір до Дня закоханих, свято «Старість наших батьків – це наша старість», Шевченківський вечір, конкурс «Сміємося на здоров’я», свято до Дня матері «Пиріг для мами» тощо. Під час «Тижня самоврядування» відбулись виставка квітів, спортивні змагання, конкурс пісні «Караоке», день самоврядування. Закінчення тижня відбулось у вигляді святкової лінійки, присвяченій «Дню працівників освіти», на якій також відбулось нагородження переможців змагань та конкурсів.
Крім запланованих заходів учні училища брали участь у обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності ПТНЗ «Творчості проміння золоті!». За рейтинговою таблицею огляду училище посіло І місце. А також за результатами обласного фестивалю сучасної хореографії «Танцювальне подвір’я» учениця групи № 18 Тимчак Вікторія посіла ІІ місце у номінації «Східний танець», Баран Ігор – учень групи № 12 відзначений «За акторську майстерність та творчий підхід» у обласному фестивалі тетрів малих форм та оригінального жанру «АРТ-і-ШОК» серед ПТНЗ, у конкурсі «Сміємося на здоров’я» була відзначена команда учнів ІІІ курсу «Смурфики» «За творчий підхід та активну життєву позицію у розкритті теми» та ведуча програми викладач хімії Заболотська Руслана Володимирівна.
Умови навчання
Організація навчального процесу
• Форма навчання учнів- денна, слухачів- денна або вечірня у залежності від виду освітньої послуги та зайнятості слухачів.
• Навчальний процес учня, слухача визначається академічною годиною тривалістю 45 хв.; навчальним днем, тривалість якого не перевищує 36 академічних годин; навчальним семестром, тривалість якого визначається навчальним планом; навчальним роком, тривалість якого не перевищує 40 тижнів.
• Навчальний (робочий час) учня, слухача в період проходження практики встановлюється залежно від режиму роботи підприємства згідно з законодавством України.
• Професійно-технічна освіта може включати загальноосвітню, фізичну, загально-професійну (загально-технічну), професійно-теоретичну і професійно-практичну підготовки.
• Основні форми теоретичної підготовки: різні типи уроків, лекції, теоретичні семінари, практичні семінари, контрольні роботи, лабораторно-практичні заняття; виконання учнями або слухачами індивідуальних завдань (реферат, курсові роботи, дипломна робота, поетапна кваліфікаційна робота, творча робота); індивідуальні заняття учнів, слухачів, консультація, навчальна екскурсія, інші форми.
• Фізична підготовка проводиться у формі уроку фізичної культури і здоров’я та в позаурочний час у спортивних секціях.
• Основні форми професійно-практичної підготовки: урок виробничого навчання (практичного водіння) у навчальному закладі, урок виробничого навчання на виробництві, виробнича практика на робочих місцях, пробна кваліфікаційна робота та ін.
• Кваліфікаційна атестація учнів, слухачів здійснюється за участю представників підприємств, установ, організацій- замовників робітничих кадрів у формах: виконання кваліфікаційної пробної роботи, захист дипломної чи творчої роботи.
Навчально-матеріальна база
• 20 спеціалізованих навчальних кабінетів із необхідним обладнанням, з них: загальноосвітніх- 10, професійного циклу- 10
• 5 лабораторій: комп’ютерна, приготування глинистих розчинів, запуску двигунів внутрішнього згорання, збирання і розбирання двигунів внутрішнього згорання, фізики
• 6 навчально-виробничих майстерень: 2 слюсарні, електромонтажна, автослюсарна, електрогазозварювальна, бурового обладнання
• 2 навчальні полігони: глибокого буріння із стаціонарною буровою установкою БУ-125 БД, мілкого буріння- для використання у навчанні самохідних і стаціонарних бурових установок
• 41 сучасних персональних комп’ютерів, які мають ліцензійне програмне забезпечення. Училище підключено до мережі Інтернет, функціонує електронна пошта, має власну Web-сторінку
• Актовий зал на 150 місць
• Спортивний та тренажерний зали
• Їдальня на 200 місць
• Бібліотека з книжковим фондом 43 тис. книг
• Читальний зал на 50 місць
• Гуртожиток на 500 місць
• Медпункт, стоматологічний кабінет, ізолятори, 3-х разове харчування
Педагогічні кадри
• 18 викладачів з вищою освітою, з них: 5 спеціалістів вищої категорії, 7- першої, 1- другої, 3- мають педагогічне звання "старший викладач”
• 29 майстрів виробничого навчання, з них: мають педагогічне звання "майстер виробничого навчання ІІ категорії”- 1 чол., "майстер виробничого навчання І категорії”- 1 чол.
• Заступники директора- 3 чол.
• Вихователі- 2 чол.
• Практичний педагог- 1 чол.
• Соціальний педагог- 1 чол.
• Методист- 1 чол.
• Керівник фізичного виховання- 1 чол.
Співпраця з вищими навчальними закладами Училище входить у навчально-виробничо-наукові комплекси, які створено при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу та Інституті підприємництва та перспективних технологій при Національному університеті "Львівська політехніка”.
Стипендіальне забезпечення, соціальний захист
• Учням, які навчаються за рахунок загального фонду державного бюджету призначаються академічні і соціальні стипендії у відповідності до Положення про порядок використання коштів, передбачених на виплату стипендії, для надання матеріальної допомоги та заохочення учнів.
• Учням, які за результатами семестрового контролю мають 10- 12 балів з кожного предмету за дванадцятибальною системою виплачується стипендія у підвищеному розмірі.
• Особливий соціальний захист мають діти-сироти; діти, які залишилися без піклування батьків; інваліди; учні, які постраждали в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
• Стипендія виплачується 1 раз на місяць, а за літній канікулярний період повністю до його початку.
• У час проходження виробничої практики стипендіат зберігає право на отримання стипендії, незалежно від розміру заробітної плати.
• У період тимчасової непрацездатності, підтвердженої відповідним документом, особа отримує стипендію у призначеному розмірі.
• За досягнення високих результатів у навчанні, активну участь у виробничій діяльності та інші досягнення, училище застосовує різні форми морального та матеріального заохочення учнів, які передбачені Статутом та Положенням про порядок використання коштів, передбачених на виплату стипендії, для надання моральної допомоги та заохочення учнів.
• Учні училища користуються безоплатно навчально-виробничою, культурно-побутовою, спортивною базою училища; отримують безоплатну медичну допомогу; проживання у гуртожитку безкоштовне; організовано 3-х разове гаряче харчування.
• Час навчання в училищі зараховується до трудового стажу в тому числі безперервного і за спеціальністю, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу не перевищує трьох місяців.
• Випускникам денної форми навчання, які навчались 10 місяців і більше, має надаватися оплачувальна відпустка підприємством, установою, організацією впродовж перших трьох місяців їх роботи.
Відповідальність за порушення Статуту училища, Правил внутрішнього розпорядку, незадовільну успішність та поведінку
• Заходи впливу: попередження, догана, відрахування з навчального закладу.
• Учень, слухач може бути відрахований з училища за незадовільну успішність, поведінку; невиконання умов навчального плану та навчальних програм; грубі порушення навчальної дисципліни і Правил внутрішнього розпорядку; вироком суду, що набрав Законної сили. Збитки, навмисно завдані учнями, слухачами відшкодовуються ними особисто або за рахунок їх батьків (опікунів) відповідно до законодавства.